VII Posiedzenie Zarządu

W poniedziałek (04.05.2020r.) odbyło się VII Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce. Jednym z tematów było ustalenie terminu zwyczajnego Zgromadzenia Stowarzyszenia oraz formy w jakiej Zgromadzenie się odbędzie. 

Zarząd  zdecydował również o wystąpieniu z apelem do pana Premiera Mateusza Morawieckiego, po raz kolejny wskazując na trudną sytuację gmin górniczych. Niejednokrotnie już informowaliśmy organy władzy o trudnościach finansowych gmin górniczych. Dodatkowym obciążeniem dla samorządów jest obecność SARS-Cov-2. 

Władze samorządowe gmin górniczych bardzo odpowiedzialnie podeszły do zaistniałej sytuacji. Gminy wprowadziły duże udogodnienia dla lokalnych przedsiębiorców, mając na uwadze utrzymanie miejsc pracy i przeciwdziałanie grożącemu bezrobociu.  Część funduszy samorządowych przekierowana została na doposażenie szpitali i jednostek medycznych, tak aby zapewnić jak najlepsze i najbezpieczniejsze warunki dla personelu medycznego oraz pacjentów. Jednak wszystkie te udogodnienia w dużej mierze nadwyrężyły budżety samorządów. 

Najprzyjemniejszym elementem posiedzenia Zarządu było przyjęcie w poczet członków Stowarzyszenia gminy Polkowice. Miło nam powitać kolejną gminę, która dostrzegła i doceniła pracę Stowarzyszenia i chciała stać się jego częścią.

Skip to content