Doroczna Konferencja Gmin Górniczych oraz Zgromadzenie SGGP


W dniu 4 marca (poniedziałek) odbędzie się Doroczna Konferencja Gmin Górniczych, natomiast dzień później odbędzie się Zgromadzenie SGGP, podczas którego zostaną wybrane nowe władze na kolejną kadencję samorządową.  

Konferencję zaszczyci swoją obecnością dr Jan Olbrycht, Europarlamentarzysta, który tradycyjnie już bierze udział w pracach nad budżetem unijnym przyszłej perspektywy finansowej. Nasz gość honorowy przedstawi swoje spojrzenie na przymiarki budżetu unijnego i jego przełożenie na przyszłość samorządów realizowaną poprzez projekty infrastrukturalne czy społeczne. 

Kolejnym tematem konferencyjnym będzie Program Czyste Powietrze, o którego założeniach i realizacji opowie przedstawiciel Doradców Zespołu Eksperckiego z WFOŚiGW w Katowicach.

Tradycyjnie nie zabraknie tematu podatkowo-legislacyjnego, w związku ze zmiennym orzecznictwem dotyczącym opodatkowania infrastruktury podziemnej, co rzutuje na stan budżetów gmin górniczych nawet po dziesięcioleciach. 

Nasze Stowarzyszenie wchodzi w dwudziesty rok działalności, to wspaniała okazja do podsumowania naszych dokonań na przestrzeni dwóch dekad. To też dobry punkt wyjścia do przygotowania działań na kolejny rok — ale o tym będzie mowa podczas dorocznego Zgromadzenia, które odbędzie się dzień później, 5 marca, gdy delegaci gmin członkowskich wybiorą nowe władze i przyjmą budżet na kolejny rok.  

Skip to content